Jakie są możliwości chirurgii plastycznej?

Chirurgia plastyczna stała się jedną z najbardziej popularnych dziedzin dostępną dla każdego człowieka. Jeszcze kilkanaście lat temu myśleliśmy o niej z pogardą, a przed oczami stawały nam coraz mniej naturalnie wyglądające sławy i gwiazdy. To prawda, że granica między poprawieniem swojego wyglądu a uzależnieniem się od operacji jest cienka, chociaż w głównej mierze zależy również od zasobności naszego portfela. Ale faktem pozostaje to, że chirurgia plastyczna oferuje nam różnorodne zabiegi - od tych, które mają wpłynąć pozytywnie na naszą samoocenę, aż do tych, które uratują nas przed męczeniem się z jakimś defektem do końca życia.

Możliwości chirurgii plastycznej

Tutaj możemy wymieniać wiele rzeczy - zaczynając od zabiegów, które mają za zadanie spowolnić procesy starzenia się czy pomóc przywrócić młody i witalny wygląd (które to zabiegi nie są inwazyjne, ale też nie dają trwałych efektów), poprzez operacje odsysania tłuszczu (czyli jak być szczupłym bez diety i ćwiczeń), do operacji poszczególnych części ciała lub rekonstruowania ich, na przykład nosa, piersi czy pośladków.

Oddanie się w ręce specjalistów

Każdy ma prawo czuć się atrakcyjnie, więc jeśli ma ku temu odpowiednie środku i możliwości, dlaczego miałby nie skorzystać? Jest wiele ludzi na świecie, którzy całe życie wstydzą się jakiegoś fragmentu swojego ciała - na przykład krzywego nosa. Innym może się to wydawać przesadzone, ale tacy ludzie mają wręcz obsesję na punkcie tego nosa i problem ten wpływa na ich całe życie oraz funkcjonowanie! To niesamowite, że czasem potrzeba nawet drobnej zmiany w wyglądzie, by odmienić życie. Dlatego warto odrzucić wszelkie uprzedzenia i oddać się w ręce specjalistów, którzy pomogą ci przejść przez wszystkie etapy leczenia.

To wcale nie jest bajka

Może zdarzyło wam się oglądać kiedyś programy w nadawane w telewizji, które dotyczyły ekstremalnych metamorfoz. Zdjęcia "przed" i "po" robią wrażenie, prawda? Najgorsze jest jednak to, co jest pomiędzy, bo wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że operacje typu odsysanie tłuszczu czy implanty piersi są bardzo poważne i wymagają dużo czasu na wydobrzenie. Rekonwalescencja jest długa i nierzadko bolesna, a ludzie chodzą spuchnięci i obolali. To zawsze też ryzyko - nawet, jeśli wybierzecie najlepszy gabinet chirurgii plastycznej, jest minimalny procent szansy, że coś pójdzie nie tak i operacja się nie powiedzie. Istnieje szereg przeciwwskazań do wykonywania tego typu operacji. Dlatego zawsze poprzedzają je dokładne konsultacje.

Autor