Dlaczego warto otworzyć aptekę internetową?

W 2008 roku Ministerstwo Zdrowia zezwoliło sprzedawać leki, które są dostępne bez recepty za pośrednictwem sprzedaży wysyłkowej. Przez to pozwolenie na chwilę na rynku zawrzało i wszyscy zaczęli otwierać swoje internetowe apteki. Konkurencja rosła z miesiąca na miesiąc, do czasu, kiedy zostało zaostrzone prawo sprzedaży internetowej, według którego, między innymi, zabroniona jest reklama takiej apteki. Mimo to otworzenie apteki internetowej jest bardzo dobrym pomysłem. Dlaczego?

Wygoda

Jeśli jesteś właścicielem apteki stacjonarnej, sprzedaż internetowa będzie niezwykle wygodna i zapewni ci lepszą pozycję pośród konkurencji lokalnej. Przede wszystkim chodzi o wygodę i zasadę "kup w domu i odbierz w aptece". Klienci mogą wybierać potrzebne im rzeczy w zaciszu własnego domu, nie stojąc w długich kolejkach i nie wysłuchując długich i szczegółowych rozmów, jakie czasem toczy się z farmaceutą. Mogą również odebrać zakupione rzeczy w dogodnym dla siebie terminie, a wszystko to oszczędza nie tylko ich czas i nerwy, ale i pieniądze, bo wiadomo, że w internecie lubią pojawiać się małe rabaciki, żeby zachęcić do zakupów. Ponadto, mając własną witrynę, tworzysz sobie bazę danych, dzięki czemu możesz zyskać stałych klientów. Tak właśnie buduje się zaufanie, o ile wszystko wykonujesz dobrze i jesteś terminowy.

Większe zyski

Sprzedaż internetowa generuje większe zyski. O jak dużo? Bardzo ciężko o tym powiedzieć - bo na początku trzeba racjonalnie oszacować, na co liczymy. Nic nie dzieje się samo i postawienie witryny nie będzie równoznaczne z tym, że nagle na nasze konto zaczną spływać duże pieniądze każdego miesiąca. Trzeba przygotować solidny biznes plan i różne plany awaryjne, aby być przygotowanym na jak najwięcej ewentualności. Faktem jest jednak to, że apteka internetowa znacznie zwiększa przychód, jeśli jesteś również właścicielem apteki stacjonarnej.

Większy zasięg

To, że jesteś na lepszej pozycji pośród lokalnej konkurencji to jeszcze nie wszystko. W końcu nie jest powiedziane, że mogą u ciebie kupować tylko mieszkańcy twojego miasta. Dzięki prowadzeniu apteki internetowej zyskujesz zasięg na praktycznie całą Polskę! Dlatego warto się postarać przy tworzeniu własnej witryny internetowej, bo dobrze zrobiony sklep przyciągnie więcej uwagi, a tym samym - klientów.

Specjalizacja

Mówi się, że dobrym rozwiązaniem jest również wyspecjalizowanie apteki internetowej w jakieś konkretnej dziedzinie. Podobno taki model jest lubiany pośród konsumentów.

Autor