Chirurgia plastyczna: powiększanie piersi

Współcześnie nikogo już nie dziwi długa kolejka przed gabinetem chirurga plastycznego, bo ta dziedzina medycyny stała się dostępna dla przeciętnego człowieka. Pomimo tego, że żadna operacja nie należy do najtańszych, ceny - w porównaniu do ostatnich kilkunastu lat zdecydowanie spadły. Zwiększyła się również świadomość ludzi oraz opatentowano nowe techniki medyczne, które pomagają w osiągnięciu zamierzonych efektów poprzez wykonywane zabiegi. Zawsze jednak warto zgłębiać temat do granic możliwości, kiedy jakikolwiek zabieg będzie dotyczył naszej osoby. To pozwoli nam na zadawanie dobrych pytań naszemu lekarzowi oraz sprawi, że będziemy czuli się komfortowo - i nie będą nas targały wątpliwości, czy podjęliśmy dobrą decyzję decydując się na jakiś zabieg. Każdy ma absolutne prawo do tego, by dobrze czuć się we własnej skórze!

Na czym polega zabieg powiększania piersi?

Prawda jest taka, że operacja zwiększania biustu jest właściwie ostatecznością dla kobiet, u których żadna z innych technologii nie przynosi oczekiwanego rezultatu. Nie jest to, jak sobie wyobrażamy, kaprys kobiety - bardzo często decyzja o korekcji biustu wynika z czynników takie jak: karmienie piersią, starzenie się, nagłe zrzucenie kilkunastu albo kilkudziesięciu kilogramów czy nawet mastektomia. Wszystkie sytuacje, które wpłynęły na niekorzystny wygląd piersi. Podstawową operacją jest umieszczeniu pod gruczołem lub mięśniem piersiowym silikonowego implantu. Wykonuje się nacięcia wokół brodawki, pod pachą lub w fałdzie pod piersią. Ten zabieg jest jednym z najczęściej wykonywanych, chociaż pacjentki obawiają się skalpela - i nie ma się czemu dziwić, bo każda interwencja chirurgiczna niesie za sobą ryzyko niepowodzenia.

Co z bliznami?

Oprócz samego zabiegu panie obawiają się o blizny. Bo w końcu chcą mieć ładny biust, ale wiadomo, że po operacjach zostają blizny, które mogą przysłonić radość z nowego biustu. W zależności od indywidualnych preferencji, taki zabieg nie zostawia po sobie wielkich blizn. Po prostu trzeba odpowiednio dbać o rany pozabiegowe. Z czasem blizny się rozjaśnią i będą prawie niewidoczne.

Ograniczenia po zabiegu

Po zabiegu zabronione jest spanie na brzuchu. Trzeba też nosić specjalny biustonosz przez co najmniej dwa miesiące. Bardzo długo bierze się też leki przeciwbólowe, a rekonwalescencja ogólnie nie należy do zbyt przyjemnych.

Autor