Chirurgia plastyczna: plastyka powiek

Dotyczy cię problem opadających powiek? Wiedz, że nie jesteś jedyna, bo wiele kobiet się z nim zmaga. Co byśmy nie robiły, nie da się skorygować opadających powiek makijażem, a na dodatek - makijaż szybciej ulega dewastacji właśnie z tego powodu. Czasami opadające powieki to nie tylko problem natury wizualnej, ale i zdrowotnej, bo utrudniają widzenie. Co możemy na to poradzić?

Chirurgiczna korekcja

Blepharoplastyka - tak nazywa się profesjonalnie operacja, która polega na usunięciu skóry i tłuszczu z okolicy górnych i dolnych powiek. Pomimo tego, że to zabieg dosyć inwazyjny, do jego przeprowadzenia rzadko stosuje się narkozę, a częściej znieczulenie miejscowe - wszystko zależy od życzenia pacjenta. Czas trwania blepharoplastyki to około godzina, chyba, że podczas tego zabiegu wykonuje się również jakieś inne czynności. Chirurg robi nacięcia na górnych lub dolnych powiekach, więc trzeba się liczyć z tym, że mogą pozostać blizny, ale dzieje się tak rzadko, ponieważ zazwyczaj zostają one naturalnie ukryte w załamaniu powieki. Jak już wspomnieliśmy, podczas zabiegu usuwa się część uprzednio wymierzonej skóry (a konkretniej to jej nadmiar) oraz woreczki tłuszczu.

Jaka jest cena takiego zabiegu?

W zależności od gabinetu, cena waha się od 3000 do 9000 tysięcy złotych, a efekty mogą się utrzymywać nawet do 20 lat.

Kiedy się wykonuje taki zabieg?

Na ten zabieg decydują się w dużej mierze osoby dojrzałe, z tego powodu, że skóra ich powiek straciła elastyczność i niewygodnie obwisa. Poza nieciekawym efektem wizualnym (wieczne worki pod oczami, pomarszczona skóra, a osoba której ten problem dotyczy wygląda na wiecznie zmęczoną (i dużo starszą). Dlatego taki zabieg może w dużym stopniu odmienić czyjeś życie.

Problem z wiszącymi powiekami

Niestety, zabieg korekcji wiszących powiek to jedyny ratunek. Tak jak zostało powiedziane powyżej, makijaż nie jest w stanie zniwelować tego efektu. Nie pomogą nawet najdroższe kremy. Zdarza się, że obwisła skóra przeszkadza w noszeniu okularów korekcyjnych! Trzeba też wiedzieć, że ten problem jest często genetyczny.

Kto może się poddać zabiegowi?

Jako, że problem opadających powiek dotyczy zarówno młodych osób, jak i starszych, nie ma żadnych przeciwwskazań wiekowych. Zarówno kobiety jak i mężczyźni decydują się na niego, nie ma reguły. Nie zaleca się tego zabiegu osobom z przewlekłymi chorobami (takimi jak problemy z tarczycą czy cukrzyca) oraz chorobami oczu. Przed zabiegiem należy poddać się szczegółowym badaniom - m. in. na krzepliwość krwi.
 

Autor