Badanie na skuteczność odżywki do rzęs

Czy odżywki do rzęs naprawdę działają, czy jest to tylko niepotrzebny produkt w naszej kosmetyczce, na który wydajemy dużo pieniędzy bez żadnego efektu? Otóż jedna ze znanych odżywek do rzęs, chodzi tu o odżywkę RevitaLash, której receptura powstała specjalnie z myślą o kobietach, które przeszły chemioterapię, przeprowadziła badania skuteczności tej odżywki.

Jaki był dokładny cel tego badania?

W przypadku badań nad różnego rodzaju specyfikami kosmetycznymi bada się przede wszystkim postrzeganie ich skuteczności na wybranej grupie osób. Tak było też i w tym przypadku - producent chciał sprawdzić, jak w ocenie klientek wypada odżywka do rzęs. Testy trwały przez sześć tygodni, a subiektywną ocenę skuteczności oraz również tolerancji na odżywkę przeprowadzono opierając się o specjalnie przygotowany kwestionariusz. Uczestniczki badania miały za zadanie wypełniać go w połowie badania, czyli po upływie trzech tygodnia oraz po zakończeniu (po 6 tygodniach). Później grupa analityków opracowała raport na podstawie przesłanych do nich kwestionariuszy, a wyniki były zaskakujące - bo 100 procent uczestniczek stwierdziło, że widzi znaczną poprawę kondycji rzęs - rzęsy stały się bardziej widoczne, witalne oraz gęstsze.

Jaki był plan tego badania?

Powiedzmy trochę więcej o uczestniczkach badania. Była to pięcioosobowa grupa w wieku od 33 do 46 lat, o ogólnie dobrym stanie zdrowia. Żadna z ochotniczek nie cierpiała na żadne zmiany dermatologiczne bądź przewlekłe choroby ogólnoustrojowe. Oczywiście przed rozpoczęciem badania wszystkie z nich świadomie się zgodziły na udział, a badanie zostało zweryfikowane i zatwierdzone przez Niezależną Komisję Etyczną AMA Laboratories Inc. Uczestniczki badania zostały również w sposób bardzo dokładny poinformowane, w jaki sposób mają używać odżywki do rzęs - czyli codziennie nakładać go na rzęsy przez całe 6 tygodni. Przez 42 dni pod rząd ochotniczki stosowały produkt i w ustalonym czasie przybywały do ośrodka badawczego by zdać raport w postaci wypełnionego kwestionariusza. Robiono im również zdjęcia, które w późniejszym czasie miały posłużyć jako materiał badawczy.

Jak oceniano fotografię?

Ten "dowód" wizualny był oceniany za pomocą użycia specjalnego oprogramowania do analizy obrazów. To pomagało w ocenie wyglądu rzęs przez, w trakcie i po badaniu. Plusem tych zdjęć było wykonanie ich w dużej rozdzielczości, co pozwalało na przybliżenie ich i subiektywne ocenianie efektów z takiej perspektywy.

Autor